Täna avatakse Missos vabatahtlike päästjate depoohoone

Teisipäeval, 6. novembril kell 13 avatakse Missos pidulikult uus vabatahtlike päästjate depoo. See on oluline päev nii Misso vabatahtlikele päästjatele, piirkonna inimestele kui ka kogu Rõuge vallale, kuna kaasaegsetele nõuetele vastav depoo on olnud oodatud ja vajalik samm piirkonna turvalisuse suurendamiseks.

Misso depoohoone ehitus sai tõsisema hoo mullu kevadel, mil siseminister Andres Anvelt külastas Misso vabatahtlikke ja pidas nõu vallavalitsusega. Vabatahtlike eestvedaja Indrek Ülperi sõnul kuulub siseministri kõrval sügav tänu Võrumaalt pärit riigikogu liikmele Kalvi Kõvale, kelle abil ettevõtmine riigiasutuste juhtide tähelepanu pälvis ning valla juhtidele projekti toetamiseks julgustust andis.

Äsja valminud depoos on kolm garaažiboksi ning kaasaegsed ja mugavad ruumid päästjatele: riiete pesemis- ja kuivatamisvõimalused, saun, puhke- ja kööginurk ning muud kaasaegseks kommunikatsiooniks vajalik. Depoo kogumaksumus on ligi 220 000 eurot, millest Rõuge valla toetus on 130 000 eurot. Ülejäänud summa saadi muude toetuste kaudu ning ehitust on toetatud ka läbi päästeameti riigi rahadega. Samuti on panustanud Misso vabatahtlikud ise.

Depoos tegutsevad päästjatena MTÜ Misso vabatahtlikud, kuhu kuulub ligi 30 liiget. Ühingut juhivad Indrek Ülper, Andres Pindis, Triinu Tiks ja Tiit Ojaots. Hoones hakkavad koos käima ka tehnikaringi noored, keda juhendab Indrek Ülper.