Huvitegevus (kollektiivid)

Rõuge segakoor

 
 

Isetegevuskollektiividest kõige pikema ajaloolise taustaga on Rõuge segakoor, mis asutati juba 1932. aastal ja on järjepidevalt tegutsenud tänaseni. Kuni 1999. aastani võttis koor osa kõikidest toimunud üldlaulupidudest. 2000. aastal osales Rõuge ja Vastseliina ühendkoor Austrias Linzi linnas toimunud kooride olümpial.

2008. aasta kevadel noorenes koori liikmeskond märgatavalt ja praegu jagatakse laululusti rõõmuga nii oma vallas kui kaugemal esinedes. Koori dirigent on Ive Ruusamäe.

 

Naisrahvatantsurühm "Kadri"

 

Naisrühm "Kadri" tuli kokku 1999. aasta sügisel ja sellest ajast alates on 12 rõõmsatujulise ja tantsuhimulise naisterahva kalendrites märge: teisipäev - tantsupäev. Tantsitud on valla ja maakonna tantsupidudel, käredat pakast trotsitud talvisel tantsupeol Ida-Virumaal ja Viljandis, tantsurivi pikaks venitatud Võru Folkloorifestivali tänavatantsul. Piiritagustest paikadest on üles astutud Soomes, Lätis ja Saksamaal. "Kadride" tantsuõpetaja on Riina Kööts.

 

Memmede tantsurühm "Murueided"

 

Rõuge rahvamaja memmede rühm tuli kokku 2004. aasta sügisel. Alates 2005. aasta suvest on osaletud kõigil maakonna ja Lõuna-Eesti Memme-Taadi pidudel. Koduvalla üritustest rääkimata. Nime sai rühm oma kenade roheliste esinemiskostüümide järgi. Keegi tantsijatest pillas lause: "Oleme nagu murueidekesed," ja nimi oligi rühmal olemas. Vahel tantsitakse ka Rõuge rahvariietes. Rühmal on arvukalt sõpruskollektiive ja igal pool, kus pidu peetakse, seal võite neid leida! Tantsurühma "Murueided" samme seab Riina Kööts.

 

SÄNNA SEGARÜHM "KÄSIKÄES"

Rühma hüüdlause: „Tallad tatsuge, süda särise, ühises väes - KÄSIKÄES!"
*Käsikäes on täiskoosseisus tegutsev segarühm, mis loodi 15.jaanuaril 2012 ja esindab ühe väikese Eestimaa  küla kogukonda. Kuivõrd Rõuge vallas (umbes 2300 elanikku) on 108 küla, on see päris märkimisväärne fakt.
*Suurim saavutus senini on muidugi pääsemine 2014. aasta üldtantsupeole, aga pidude pagasis on ka 2012 a Kagu-Eesti tantsupidu, iga-aastased maakonna ja valla laulu- ja tantsupeod ja hulgaliselt väiksemaid ülesastumisi.
Oleme väga üksmeelsed: Ilmar Trull on kirjutanud ja see käib täpselt meie kohta:
Käsikäes käib ämbrissegi astumine kergelt
ja kui juba kukkuda, siis üheskoos ja kõrgelt!

 

Viitina meesansambel

 

Need laulumehed kannavad edasi Rõuge valla aastakümnetepikkust meestelaulutraditsiooni. Nüüdseks juba üle 10 aasta tegutsenud kvartett on võitnud mitmeid laureaaditiitleid nii maakondlikel kui ka regionaalsetel võistulaulmistel. A'capella kvartetis laulavad Ilmar Ait, Annes Oro, Peep Kimmel ja Magnus Lang. Laulumehi juhendab Ive Ruusamäe.

Kontakt: Tel.517 4556 Peep

 

K.T.K band

 


Kaks Toredat Kutti ehk Kristjan ja Robert.

Ansambel astus esimest korda üles 2007. aasta juulis. Nüüdseks on esinetud erinevatel juubelitel, pulmades ja firmaüritustel paljudes paikades üle Eesti. Muusikat polkast rockini ja valsist reilendrini. K.T.K - Tantsumuusika Teie üritusele!

Kontakt: Tel: 56141400-Robert, 56626775-Kristjan, e-post: ktkband@gmail.com