« Tagasi

Eestimaa lõunatipp

Asukoht: Karisöödi küla, Rõuge vald, Võrumaa

Eesti Vabariigi kõige lõunapoolseim punkt, Eestimaa Lõunatipp, asub Peetri jõe kaldal. Lõunatipp on hea peatumispaik nii RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateelisele kui ka kohalikule looduse õpperajal liikujale. Juhul kui kaasavõetud telk hakkab lekkima, siis tõhusamat peavarju pakub metsaonn. Lõunatipus ootab Sind Peetri jõe kaldal mõnus RMK lõkkekoht, kuhu lähistele mahub 2 telki, kus olemas on grillrestiga lõkkekoht, puude varjualune, laud-pingid, käimla ja metsaonn. Metsaonnis puudub koldekoht.

Tutvu lõkkekohaga ka lähemalt siin: https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/lounatipu-lokkekoht.

Huvitav teada: Eesti lõunatipus jalga maha panna ei saagi, sest geograafiliselt täpne Eesti Vabariigi lõunatipp asub maismaal tähistatud kohast viis sammu eemal, otse keset Peetri jõge.

Kõige lihtsam on Lõunatippu pääseda, kui esmalt võtta siht Naha talule, mille lähistelt, suure tamme alt algab 4,8 km pikkune Eestimaa Lõunatipu õpperada. Lõunatipp jääb ise mööda matkarada minnes Naha talust 2 km kagusele (57°30′ N, 26°37′ E). Varem kuulus talu Naha küla koosseisu, kuid seda küla enam ei ole.