Rõuge vallavanema kohuseid asub täitma uus vallavalitsuse liige Rein Loik

Alates homsest, 9. aprillist asub Rõuge vallavanema äraolekul tema kohuseid täitma uus vallavalitsuse liige Rein Loik.

Rein on olnud pikka aega tippjuht erinevates Eesti äriettevõtetes ja avalikes asutustes, tema kõige pikemalt peetud amet oli 18 aastat Tallinna Lennujaama juhatuse esimehena. Viimasel kahel aastal on mees keskendunud juhtimiskonsultatsioonidele, pakkudes tippjuhtidele oma tuge mentorluse ja coaching'uga. Puudu pole ka omavalitsuses töötamise kogemus – aastal 2017 oli Rein Loik Viimsi vallavanem.

Loomult peab Rein end meeskonnamängijaks, kelle jaoks on olulised ausus, otsekohesus ja usaldusväärsus – need on tema enda elu loomulik osa ja sama eeldab ka oma meeskonnalt. Probleemidest tuleb rääkida otse ja ausalt, koos lahendusi otsides ning kui lahendused leitud, siis ka koos südamest rõõmustades.

Oma töös näeb Rein end eelkõige vallavanem Mailise töö jätkajana – kõik algatatud, pooleliolevad ja planeeritud asjad saavad tehtud, valla edu ja areng on selle ameti iseenesestmõistetavad prioriteedid.

Inimeste inimesena tunneb Rein, et tema ametisse astumise aeg on põnev ja väljakutsuv, sest meeskonda tuleb sisse elada ja töö käimas hoida distantsilt, oma uusi kolleege füüsiliselt kohtamata. Aeg on tavalisest keerulisem, vald tuleb eriolukorrast välja juhtida võimalikult väikeste kahjudega, seepärast on ta täis tahet tegutseda ning võtab valla juhtimise üle optimistlikult meelestatuna.

Kuigi aastakümneid pealinnas kõrgeid ameteid pidanud, ei ole siinne elu Reinule võõras – juba paarkümmend aastat tagasi meelitasid sõbrad ja head tuttavad ta siia ning temast sai meie kandi suur fänn. Ligi kümme aastat on Rein olnud Rõuge valda sisse kirjutatud ning tema perel on siin maamaja, kuhu Rein end nüüd püsivalt sisse on seadnud.

Soovime Reinule rõõmu ja edu kõigis tegemistes, tere tulemast juhtima Rõuge valda!