Nädal Rõuge vallas: 6.–12. juuli 2020

Esmaspäev, 6. juuli

Kell 17.00       Rõuge valla suvevollesarja I etapp Varstus, lisainfo.

Teisipäev, 7. juuli

Kell 11–22      „Puu sisse minek" – päev täis toredaid tegevusi Pähni külastuskeskuses, lisainfo.

Kell 18.00       Rulatrenn Rõuge noortekeskuse juures, lisainfo.

Kell 19.00       Golfiõhtu Rõuge vallavanema Rein Loiguga, lisainfo.

Kolmapäev, 8. juuli

Kell 17.30       Kunstikuuris keraamika õpituba Aivar Rumvoldi juhendamisel. Tasu 10 eurot, lisainfo.

Neljapäev, 9. juuli

Kell 15.00       Paberitöö töötuba lastele kunstikuuris, lisainfo.

Kell 18.00       Rulatrenn Rõuge noortekeskuse juures, lisainfo.

Kell 18.00       Rändnäitus „Ettevõtja pildile!" avamine Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Kell 19.00       Film „Salmonid 25 aastat hiljem" (Eesti 2020) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Reede, 10. juuli

Kell 8–10.30   Raamatupidaja vastuvõtt Varstu teenuskeskuses

Kell 11–14      Raamatupidaja vastuvõtt Mõniste teenuskeskuses

Kell 15.00       Turutund Ala-Rõuge parklas.

Kell 18.00       Anu Tauli kontserdiõhtu „Maagiline järv" Uue-Saaluse veinitalus, lisainfo.

Kell 18.00       Algab kolmepäevane elektroonilise muusika festival KÕU Vana-Roosas, lisainfo.

Kell 19.00       Kristallkausside ja gongide helirännak Uue-Saalusel Servamäe talus, lisainfo.

Kell 19.00       Algavad XXVI Paganamaa päevad, lisainfo.

Kell 20.00       Ööülikooli loengu "Inimese tumedam pool" salvestamine Paganamaal. Esineb Avo-Rein Tereping, lisainfo.

Laupäev, 11. juuli

Kell 05.00       Anu ja Triinu Tauli päikesetõusukontsert Paganamaa Liivajärvel, lisainfo.

Kell 11.00       Külastusmängu „Unustatud mõisad" teine külastuspäev Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 11.00       Südasuve täika Varstu kultuurikeskuses, lisainfo.

Kell 12.00       Mõisamängud. „Klassika ja tähed" Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 15.00       Võrumaa pikamaajooksude sarja II etapp, Rõuge maastikujooks, lisainfo.

Kell 19.00       VHK keelpilliorkestri suveõhtune kontsert Plaani kirikus, lisainfo.

Kell 19.00       Andres Dvinjaninovi monokomöödia „Vanuse viiskümmend varjundit" Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 19.15       Etendus „Kõllaku külä katastroof" Paganamaa päevade pealaval, lisainfo.

Kell 21.00       Paganamaa päevade simman ansambliga Kukerpillid, lisainfo.

Pühapäev, 12. juuli

Kell 10.00       Rõuge kolme torni maastikumaraton, lisainfo.

Kell 11.00       Surnuaiapüha Nogopalu kalmistul, pärast seda kell 12 armulauateenistus Rõuge kirikus.

Kell 11.00       Külastusmängu „Unustatud mõisad" kolmas külastuspäev Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 13.00       Surnuaiapüha Rõuge vanal kalmistul.

Kell 13.00       Komöödia „Kae kos pandsõ plõnni" Ruusmäe rahvamajas, lisainfo.

Kell 15.00       Viltimise töötuba täiskasvanutele kunstikuuris. Osalustasu 15 eurot, lisainfo.

Muu:

• Sel nädalal on puhkuse tõttu suletud Misso ja Ruusmäe raamatukogu, lisainfo.
  • Rõuge vald müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel kuus kinnistut, lisainfo.
  • Suure Muna kohviku parklas saab kuni augusti keskpaigani hüpata traksibatuudiga, lisainfo.
  • Alt-Lauri mahetalu kutsub 7.–16. juulil kõiki mahemaasika maratonile  – korja ise, kui palju jõuad! Lisainfo.

Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:

• Arhivaar Karin Meister
  • Ehitusspetsialist Tõnu Kukk
  • Haanja ja Misso piirkonna haldusspetsialist Jüri Kukk
  • Hankespetsialist Margus Teder
  • Haridusspetsialist Liili Maran
  • Kantseleispetsialist Ailen Paas
  • Lastekaitsespetsialist Ave Vill
  • Mõniste piirkonna sotsiaaltööspetsialist Kairit Kasuk (kolmapäevani)
  • Projektispetsialist Ruuta Ruttas-Küttim
  • Raamatupidaja Maiu Toom
  • Raamatupidaja Liia Eskla
  • Rõuge piirkonna haldusspetsialist Olev Mõttus
  • Rõuge piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maire Grosmann
  • Teedespetsialist Martin Umbleja

Tööpakkumised:

• Mõniste kool pakub osalise koormusega tööd klassiõpetajale, töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajale ning eripedagoogile. Kandideerimine 10. juulini, lisainfo.
  • Mõniste ja Rõuge hooldekodu võtavad tööle tegevusjuhendaja (kummaski 0,25 kohta), lisainfo.
  • Rõuge Koostöökeskus võtab konkursi korras tööle kaks eripedagoogi, lisainfo.

Muuseumid, külastuskohad:

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on kuni augusti keskpaigani avatud iga päev kell 10–17, lisainfo.
  • Mõniste talurahvamuuseum on suveperioodil avatud iga päev kell 10–17, lisainfo.
  • Rogosi mõisa muuseum on avatud T–L kell 10–16; pühapäeviti kell 14 ja 15 mõisatuurid. Pääse 1 euro, lisainfo.
  • Rõuge Ööbikuoru infokeskus on avatud K-E kell 10–18, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud iga päev kell 11–18. Erinevad töötoad nii suurtele kui väikestele, võimalus kududa kaltsuvaipa, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10–20, lisainfo.

Surnuaiapühad Rõuge valla kalmistutel

Pühapäeval, 12. juulil

• kell 11.00 Nogopalu kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Rõuge kirikus
  • kell 13.00 Rõuge Vanakalmistul

Pühapäeval, 26. juulil

• kell 11.00 Vana-Roosa kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Vana-Roosa kirikus

Pühapäeval, 9. augustil

• kell 11.00 Pütsepa kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Ruusmäe kirikus
  • kell 13.00 Plaani kalmistul

Kõiki Rõuge vallas toimuvaid üritusi saab jooksvalt jälgida Kultuurikava kalendris aadressil https://rouge.kovtp.ee/kultuurikava.