Nädal Rõuge vallas: 15.–21. juuni 2020

Esmaspäev, 15. juuni

Kell 19.00       Bodybalance'i murutrenn Rõuge kooli juures. Ilusa ilmaga kiriku aias, vihmase ilmaga koolimajas. Treener Leena.

Teisipäev, 16. juuni

Kell 15.00       Volikogu keskkonnakomisjoni koosolek Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Kell 18.00       Rulatrenn Rõuge noortekeskuse juures, lisainfo.

Kell 18.30       Hooaja viimane mälumänguõhtu Haanja rahvamajas, lisainfo.

Kell 19.00       Crossfiti trenn Rõuge kooli spordihoones, treener Karl.

Kolmapäev, 17. juuni

Kell 15.00       Volikogu majanduskomisjoni koosolek Rõuge koolimajas, lisainfo.

Kell 17.00       Kalastusring Ruusmäe noortekojas, lisainfo.

Kell 19.00       Murutrenn Rõuge kooli juures õues – ilusa ilmaga kiriku aias, vihmase ilmaga koolimajas. Treener Terje.

Neljapäev, 18. juuni

Kell 14.00       Volikogu ettevõtlus- ja arengukomisjoni koosolek.

Kell 18.00       Rulatrenn Rõuge noortekeskuse juures, lisainfo.

Kell 19.00       Crossfiti trenn Rõuge kooli spordihoones, treener Karl.

Kell 21.00       Mari Kalkuni Õunaaia albumi kontsert ja videosalvestus veebis, lisainfo.

Reede, 19. juuni

Kell 14.00       Volikogu hariduskomisjoni koosolek Nursi külakeskuses, lisainfo.

Kell 15.00       Turutund Ala-Rõuge parklas.

Kell 19.00       Film "Asjad, millest me ei räägi" (Eesti 2020) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Laupäev, 20. juuni

Kell 9.30         IX Pärlijõe tõukerattamaraton Kaugu Veski puhkemaja juures Sännas, lisainfo

Kell 12.00       Öine orienteerumine "Haanja öö/ Jukola eri" ühisstardist hajutusega radadel, lisainfo.

Pühapäev, 21. juuni

Kell 10.00       Ajavõtuga päevakurežiimis orieteerumistreening Haanjas, lisainfo.

Muu:

• Sel nädalal on puhkuse tõttu suletud Luutsniku, Ruusmäe ja Varstu raamatukogu, lisainfo.
  • Vallavalitsus ootab kuni 22. juunini kandidaate maakondlikule kauni kodu konkursile, lisainfo.
  • Kagu-Eestis töötavad ja Rõuge vallas elavad spetsialistid saavad kuni 22. juunini taotleda toetust eluaseme soetamiseks või renoveerimiseks, lisainfo.
  • Rõuge vald müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel kuus kinnistut, lisainfo.
  • Mõniste ja Rõuge hooldekodudes saab alates 1. juunist kliente külastada eelneval kokkuleppel hooldekoduga ning täites kehtestatud tingimusi, lisainfo.

Vallavalitsuse töötajate puhkused sel nädalal

• Vallasekretär Eve Mändmaa (E–T)
  • Arendusosakonna juhataja Aira Udras
  • Majandusosakonna juhataja Jane Liiv
  • Pearaamatupidaja Kaja Johanson
  • Ehitusspetsialist Tõnu Kukk
  • Ettevõtlus- ja projektispetsialist Anneli Piigli
  • Kultuuri- ja spordispetsialist Marko Palo
  • Lastekaitsespetsialist Laura-Elisa Kägra
  • Rõuge piirkonna sotsiaaltööspetsialist Maire Grosmann
  • Personali- ja andmekaitsespetsialist Annika Paavel
  • Raamatupidaja Liia Eskla
  • Raamatupidaja Tiia Kukk
  • Raamatupidaja Maiu Toom

Tööpakkumised:

• Misso sotsiaalkeskuses saab tööd hooldustöötaja. Kandideerimine kuni 19.06.2020, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi Misso kooli direktori ametikoha täitmiseks. Kandideerimine kuni 21.06.2020, lisainfo.
  • Mõniste kool pakub tööd sekretär-juhiabile. Kandideerimine kuni 22.06.2020, lisainfo.
  • Mõniste ja Rõuge hooldekodu võtavad tööle tegevusjuhendaja (kummaski 0,25 kohta), lisainfo.
  • Rõuge Koostöökeskus võtab konkursi korras tööle kaks eripedagoogi, lisainfo.

Võidutule liikumine Rõuge vallas 23. juunil

Kell 16.30             Misso Vabadussõja mälestusmärk

Kell 16.30             Haanja Vabadussõja mälestussammas

Kell 16.50             Plaani kalmistu, Vabadussõjas langenud Kristjan Otsa haud

Kell 17.45             Rõuge Vabadussõja mälestussammas, Taani vabatahtlike ja Fr. Vreemanni mälestusmärk

Kell 18.30             Krabi mälestussammas

Kell 19.15             Varstu, Theodor ja Anna Pettai mälestusmärk

Kell 19.30             Mõniste kommunismiohvrite mälestusmärk ja Vabadussõja mälestustahvel

Kell 20.00             Sänna Vabadussõja mälestusmärk

Kell 20.15             Nursi metsavendade mälestusmärk

Rohkem infot valla kodulehel ja telefonidel 5841 5169 (Indrek Hunt), 514 8615 (Marko Palo)

Muuseumid, külastuskohad:

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on avatud kuni juuni lõpuni N–P kell 10–17, sealt edasi kuni augusti keskpaigani iga päev, lisainfo.
  • Mõniste talurahvamuuseumis on erinevad teemapäevad ja -nädalad. Kuni 19. juunini saab osaleda õppeprogrammis „Kemmergu- ja kätepesupäev", lisainfo.
  • Rogosi mõisa muuseum on avatud T–L kell 10–16; pühapäeviti kell 14 ja 15 mõisatuurid. Pääse 1 euro, lisainfo.
  • Rõuge Ööbikuoru infokeskus on avatud K-E kell 10–18, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud iga päev kell 11–18, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10–20, lisainfo.

Kirikute teated:

Pühapäeval, 21. juunil

• kell 11.00  armulauaga jumalateenistus Rõuge Maarja kirikus
  • kell 13.00 jumalateenistus Misso kirikus

Sellesuvised surnuaiapühad Rõuge valla kalmistutel

Kolmapäeval, 24. juunil

• kell 11.00 Jaani-Peebu kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Rõuge kirikus
  • kell 11.00 templipüha jumalateenistus Mõniste-Ritsiku kirikus, pärast seda surnuaiapüha Ritsiku kalmistul
  • kell 14.00 Vastse-Roosa kalmistul

Pühapäeval, 5. juulil

• kell 11.00 Misso kalmistul (vihma korral misso kirikus)

Pühapäeval, 12. juulil

• kell 11.00 Nogopalu kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Rõuge kirikus
  • kell 13.00 Rõuge Vanakalmistul

Pühapäeval, 26. juulil

• kell 11.00 Vana-Roosa kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Vana-Roosa kirikus

Pühapäeval, 9. augustil

• kell 11.00 Pütsepa kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Ruusmäe kirikus
  • kell 13.00 Plaani kalmistul

Kõiki Rõuge vallas toimuvaid üritusi saab jooksvalt jälgida Kultuurikava kalendris aadressil https://rouge.kovtp.ee/kultuurikava.