Mõnus muusika ja väle mõte – AIGU OM! 28. ja 29. juulil

Juuli lõpus leiab Rõuges, Viitinas ja Pähnil aset kahepäevane muusika- ja sõnasündmus „Aigu om!".

Aigu om! väärtustab kohalikku rikast pärimuskultuuri, siinseid inimesi, lugusid ja unikaalset looduskeskkonda ning kannab sõnumit aeglasemast ja looduslähedasemast elust. Muusika- ja sõnasündmus toimub esmakordselt 2021. aasta juuli lõpus kahel ilusal suvepäeval. Siin saavad kokku mõnus muusika ja väle mõte, kohalik talent ja maailmategija.

Aigu om! ei rõhu suurusele, vaid pigem erilistele-hubastele, kogukonda ja osalevaid inimesi ühendavatele väiksematele ettevõtmistele, mis koos moodustavad Aigu om! tervikprogrammi. Ka valitud esinejad on moel või teisel Rõuge või Võrumaaga seotud.

Vaata kogu sündmuse infot kodulehelt www.aiguom.ee

Sündmuse programm:

Kolmapäev, 28. juuli

Rõuge ja Viitina päev

12.00     NÄPUD SAVISEKS! Keraamika õpituba ja hommikukohv Rõuge Kunstikuuris

13.00     Lastekirjanik Triinu laane „Luukere Juhani juhtumised" – lood ja meisterdamine Rõuge kunstikuuris

14.00     Meelika Hainsoo „Laulami latsiga!" laulu õpituba Rõuge kunstikuuris.

Õpitoad on lastele tasuta, täiskasvanutele on soovituslik annetus 5 €

17.30     Madis Meistri ja Eva-Lotta Vunderi õpituba-helirännak „Elujõud hingamisest ja häälest" Viitina mõisas. Tasuta, võta kaasa oma matt või istumisalus.

18.30     Kohtumine Viitina mõisaprouaga ja pajatused tema kuulsusrikkast elust Viitina mõisa juures. Tasuta; vihma korral mõisas sees.

20.00     Valdur Mikita ja Mari Kalkuni ühisesinemine Viitina kõrtsi küünis, erikülaline klarnetist David Rothenberg (USA). Pilet eelmüügist 12 ja 15 eurot, kohapeal 20 eurot.

22.00     Regilaulmine elava tule ääres Viitina kõrtsi küüni juures. Eestlauljad Kadri Kar, Kati Soon, Epp Margna. Tasuta.

Kontserdi eel ja järel on avatud Vana-Võromaa Vegani kohvik

Neljapäev, 29. juuli

Pähni päev. Kõik selle päeva sündmused on TASUTA

KOGU PÄEVA     nutimäng „Mine metsa" Pähni metsaõpperajal. Vajalik Loquiz äpp.

9.00     Linnuretk algusega RMK Pähni külastuskeskuse õuelt. Retke veavad Margit Päkk ja David Rothenberg (USA)

12.00−14.00     Pähni metsateatri õpituba lastele. Juhendab Heino Pall

14.30     Evald Saagi sünnitamme külastus Ede-Liguri külas. Vajalik eelnev registreerimine (info.pahni@rmk.ee)

16.00      Molotamise õpituba „Saske teekond teooriast praktikani". Juhendab Jaan Tootsen.

18.00     Tuulikki Bartosiki akordionikontsert metsa kõlakodades

19.00      Mõtsamõtõlus „Meie tuleviku mets" RM Pähni külastuskeskuse õuel. Veavad Georg Aher ja Urmas Tartes. Lühietendus Võrumaa lastelt.

Vihma korral toimuvad sündmused külastuskeskuse väliõppeklassis.

Kohapeal avatud Krabi kõrtsi puhvet