Koroonaviirus jõudis Rõuge hooldekodusse

Rõuge vallavalitsuse pressiteade
Reede, 5. november 2021

Rõuge hooldekodu teatab külastuskeelust, sest majja on pääsenud koroonaviirus. Oma hooldekodus olevate lähedastega saab suhelda ja nende kohta infot telefoni teel, samuti saab neile endiselt pakke saata.

Kesknädalal teatas üks Rõuge hooldekodu töötaja viirusega nakatumisest, kiirtestimisel saadi positiivsed testivastused veel ühelt töötajalt ning kolmelt kliendilt. Neljapäeval olid haigusnähud tekkinud viiel hoolealusel ning majas toimus masstestimine. Rõuge hooldekodus on kokku 26 hoolealust ja 12 töötajat; kogu kollektiiv ja 25 klienti on vaktsineeritud.

Reede hommikuks laekunud testitulemustest oli selge, et nakatumus on haaranud hooldekodu mõlemad korrused ning hoones ei saa eristada nn musta ja puhast tsooni. Testitulemustest nähtus, et 14 klienti on positiivsed ja kaheksa negatiivsed, nelja testitulemust veel oodatakse.

Hooldekodu juht Siiri Kuus teatab, et esialgu saadakse hakkama oma tööjõuga, samas kaardistatakse hullema stsenaariumi tarvis võimalikke abikäsi, keda vajadusel appi kutsuda. Töötajatest oli reedehommikuse seisuga saanud positiivse testitulemuse kaks, üks haigustunnustega töötaja on veel vastuse ootel.

Rõuge vallavalitsus kutsub endast teada andma inimesi, kes on vajadusel valmis hooldekodus ajutiselt tööd tegema. Abilistelt oodatakse eelkõige tõelist valmisolekut teha hooldustööd, väga kasuks tulevad varasemad kogemused ja/või väljaõpe. Andke oma valmisolekust teada Rõuge hooldekodu juhile (Siiri Kuus, hooldekodu@rauge.ee).

Uudist täiendatakse jooksvalt.

Teate koostas