Nädal Rõuge vallas: 22.–28. november 2021

Kolmapäev, 24. november

Kell 19.00       Film „Sipelgapesa" (Eesti 2015) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Neljapäev, 25. november

Kell 17.00       Gordoni perekooli kokkusaamine Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Kell 19.45       Väimela ujulas on Rõuge valla täiskasvanud elanikele tasuta kasutamiseks kõik neli rada (kell 19.45−20.30), lisainfo.

Reede, 26. november

Kell 18.00       Rõuge Suurjärve sügavaima koha tähistamine Ala-Rõuges, lisainfo.

Kell 19.00       Õhtusöök ja kino Suure Muna kohvikus: „Margrete. Põhjamaade kuninganna". Õhtusöögi algus kell 17.00, lisainfo.

Pühapäev, 28. november

Advendiaja algus. Advenditulede süütamine üle kogu valla (lisainfo):

Kell 13.00       Misso rahvamaja

Kell 14.00       Rogosi mõis

Kell 15.00       Haanja teenuskeskus

Kell 16.00       Mõniste teenuskeskus

Kell 17.00       Varstu kultuurikeskus

Kell 18.00       Rõuge rahvamaja

Tööpakkumised

Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi kultuuri- ja spordispetsialisti ametikohale. Kandideerida saab kuni 29. novembrini, lisainfo.

Tunnustused, koolitused, toetuse taotlemise võimalused

• Kogukonnad saavad taas taotleda toetust kohaliku turvalisuse tagamiseks. Toetuse piirsumma on 3500 eurot, taotluste esitamise tähtaeg on 25. november, lisainfo.
  • Võrumaa arenduskeskuse eelarvest saab taotleda projekti- või tegevustoetust maakonna arengut ja konkurentsivõimet toetavateks projektideks. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. detsember, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Valminud on Rõuge kaubanduskeskuse kohaanalüüs, millega saab tutvuda valla kodulehel. Vallavalitsus kutsub kõiki neljapäeval, 2. detsembril Rõuge rahvamajja eksperthinnangut tutvustavale avalikule arutelule, lisainfo.
  • Vallavalitsusel on enampakkumisel seitse vallale kuuluvat kinnistut. Kirjalik enampakkumine kestab kuni 29. novembrini 2021, lisainfo.
  • Misso piirkonna ametnikud teenindavad kodanikke pärast ruumide remonti taas endises asukohas − Misso teenuskeskuses (Tsiistre tee 3, Misso alevik).
  • Kolmapäeval, 24. novembril on Rõuge raamatukogu suletud.
  • Kuni 5. detsembrini toimub taas romusõidukite kokku kogumise kampaania, mille käigus saab tellida oma vana kasutuna seisva sõiduki tasuta äraveo, lisainfo.
  • OÜ Rõuge Kommunaalteenus teatab, et alates 1. detsembrist tõuseb Rõuge aleviku kaugküttevõrgus toasooja hind 79,37 euroni senise 69,31 euro asemel, lisainfo.
  • Vallavalitsuse töötajate puhkused (lisainfo):
    • Arendusosakonna juhataja Britt Vahter puhkab 15.−29. novembrini, teda asendab Kariina Nesenko.
    • Haridusosakonna juhataja Marju kõva puhkab 30. novembrist 3. detsembrini.
    • Kommunikatsioonispetsialist Viivika Nagel puhkab 22. novembrist 3. detsembrini.
    • Vallasekretär Mairi Raju-Toots puhkab 15.−26. novembrini.

COVID-19, vaktsineerimise jm info

• Kõigi Rõuge valla perearstide juures saab lasta end COVID-19 vastu vaktsineerida sõltumata nimistust ja elukohast, lisainfo.
  • Seoses koroonaviiruse levikuga on Rõuge hooldekodus külastuskeeld, lisainfo.
  • Koroonaviiruse epideemilise leviku tõttu teenindavad Rõuge vallavalitsuse ametnikud kodanikke eelistatult distantsilt. Vallamaja või teenuskeskuse külastus palutakse ette kokku leppida, et vältida ruumide ülerahvastatust ning oleks kindel, et vajalik ametnik on kontoris. Siseruumides kantakse maski.
  • Rõuge vallamajas ja teenuskeskustes saab abi COVID-tõendi allalaadimisel ja printimisel. Kui soovite abi saada mõnest teenuskeskusest, siis on soovitatav ette helistada, lisainfo.
  • 65-aastased ja vanemad inimesed saavad end lasta tasuta vaktsineerida gripi vastu. Huvilistel tuleb ühendust võtta oma perearstiga, lisainfo.

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Mõniste Talurahvamuuseum on avatud E−R kell 10−14, lisainfo.
  • Rogosi mõisat (siseruume ja muuseumitubasid) saab külastada eelneval kokkuleppel (516 5728 või sirjeparnapuu@gmail.com), mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 10−15, lisainfo.
  • Rõuge rahvamajas on kuni 14. jaanuarini avatud Tiina Ojaste maalide näitus „Kübaratrikk".