Nädal Rõuge vallas: 2.–8. august 2021

Käimas on kampaania „Varbad vees 2021!", millega kutsutakse kõiki inimesi üles avastama erinevaid avalikke ujumiskohti Rõuge vallas. Auhinnad kohalikelt tootjatelt ning peaauhind (SUP-laua komplekt) loositakse välja 23. augustil, lisainfo.

Esmaspäev, 2. august

Kell 17.00       JÄÄB VIHMASE ILMA TÕTTU ÄRA! Rõuge valla suvevollesarja IV etapp Tsiistres, lisainfo.

Teisipäev, 3. august

Algab 4-päevane kalalaager Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Kell 19.00       Külaülikooli kaheksas kohtumine: „Võrumaal aigu om – mõtestame aeglast elustiili" Alt-Lauri talus. Võõrustab Kaja Kesküla, lisainfo.

Kolmapäev, 4. august

Kell 19.00       Plaadiesitluskontsert "Teine vaatus" – Hanno Padar Plaani kirikus, lisainfo.

Neljapäev, 5. august

Kell 19.00       Etendus „Ühe tiivaga inglid" Filmi Vargamäe külastuskeskuses, lisainfo.

Reede, 6. august

Kell 19.00       Filmi „Kratt" (Eesti 2020) Esilinastus Suure Muna kohvikus, lisainfo.

Laupäev, 7. august

Kell 10.00       Külastusmängu „Unustatud mõisad" selle suve viimane päev Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 15.00       Koemetsa, Sakurgi ja Singa külade päev, lisainfo.

Pühapäev, 8. august

Kell 10.00       Võru Roller / Eviko suusarull 2021 III etapp Haanja puhke- ja spordikeskuses, lisainfo.

Tööpakkumised:

• Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi lastekaitsespetsialisti leidmiseks. Kandideerida saab 15. augustini, lisainfo.
  • Varstu kool võtab alates septembrist tööle lasteaiaõpetaja. Kandideerimine kuni 15. augustini, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus ootab alates septembrist tööle koolitranspordi bussijuhti. Kandideerida saab kuni 17. augustini, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Vallavalitsus pani enampakkumisele üheksa vallale kuuluvat kinnistut. Pakkumusi saab esitada 30. augustini, lisainfo.
  • Rõuge valla arendusosakond kutsub riigihalduse, ettevõtluse, turunduse, turismi või muul sarnasel erialal õppivaid tudengeid praktikale, lisainfo.
  • Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:
    • Finantsosakonna juhataja Katrin Urbanik puhkab 4.–6. augustini, teda asendab Kaja juhanson
    • Haanja piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maie Kalnapenkis puhkab 26. juulist 13. augustini, teda asendab Marika Heinvee.
    • IT spetsialist Lauri Siska puhkab 26. juulist 6. augustini.
    • Kommunikatsioonispetsialist Viivika Nagel puhkab 21. juulist 3. augustini.
    • Maaspetsialist Heidi Normann puhkab 26. juulist 13. augustini.
    • Planeeringu- ja ehitusspetsialist Krislyn Prants puhkab 19. juulist 6. augustini, teda asendab Tõnu Kukk.
    • Remondi- ja haljastustöötaja Andri Raat puhkab 19. juulist 15. augustini
    • Rõuge piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maire Grosmann puhkab 2.–6. augustini, teda asendab Triinu Õispuu
    • Vallasekretäri abi Siiri Mõttus puhkab 2.–15. augustini
    • Varstu piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Signe Arumäe puhkab 19. juulist 6. augustini, teda asendab Kairit Kasuk
  • Raamatukogudes on sel aastal suvepuhkused järgmistel aegadel:
    • Haanja ja Krabi raamatukogud: 19. juulist 15. augustini
    • Kuutsi raamatukogu: 12. juulist 9. augustini
    • Misso raamatukogu: 5.–25. juulil ja 20.–26. septembril
    • Mõniste raamatukogu: 3.–31. augustil
    • Nursi raamatukogu: 5.–18. juulil ja 2.–15. augustil
    • Ruusmäe raamatukogu: 6.–12. juulil ja 10.−16.augustil
    • Rõuge raamatukogu ja postipunkt:12.–27. juunil ja 19. juulist 1. augustini
    • Varstu raamatukogu ja postipunkt: 19. juulist 15. augustini
    • Viitina raamatukogu: 19. juulist 1. augustini ja 17. augustist 3. septembrini

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on avatud iga päev kell 10−17, lisainfo.
  • Mõniste Talurahvamuuseum on suvisel ajal avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõis ja mõisa muuseumid on külastajatele avatud teisipäevast laupäevani kell 10−16, pühapäeval kell 14.00 ja 15.00.
    Rogosi mõisas on avatud mitmed näitused: käsitöömeister Mall Vesilo lapitööde näitus „Ajatud lapikirjad"; Ilme Tubli käsitöönäitus „Mustrilised sokid"; Lehte Piiri tööde näitus „Kindad, sokid, vaibad"; Maie Saksa käsitöö väljapanek „Heegeldatud tööd".
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud kogu suve iga päev kell 11−18. Kuuris on avatud ka kohvik, lisainfo.