Märka kaunist kodu!

Rõuge vallavalitsus ootab hiljemalt 17.06.2021 vabas vormis ettepanekuid valla nominentide esitamiseks Eesti kauni kodu 2021 maakondlikule konkursile.

Kaunite kodude märkamine ja esitamine konkursile on omamoodi traditsioon ning oleks kahju, kui Rõuge vallal ühtki kandidaati maakondlikule konkursile esitada ei ole. Seega, kallis vallakodanik, palume, et märkaksite ja annaksite märku, kui teate mõnd kaunist südamehoole ja vaevaga rajatud kodu, mis vääriks esiletõstmist. Esile võib tõsta nii enda, naabri kui tuttava kodu ilu, esitades selle konkursile.

Rõuge valla nominendid esitame maakondlikule konkursile järgmistes kategooriates

• Eesti kaunis kodu 2021
  • Parim tervisespordirajatis
  • Parim tööstusmaastik
  • Kauneim kortermaja
  • Kaunis muinsuskaitseobjekt
  • Energiasäästlik kaunis kodu
  • Riigihalduse ministri tunnustus – rahvusvärvides lipukultuur

Rõuge vallavalitsus ootab hiljemalt 17.06.2021 vabas vormis ettepanekuid valla nominentide esitamiseks e-posti aadressile vald@rauge.ee või paberil aadressile Ööbikuoru 4, Rõuge alevik 66201, Võru maakond.

Ettepanek peab sisaldama teavet kinnistu nime ja aadressi kohta, kinnistu omaniku või valdaja nime ja kontaktandmeid, konkursi kategooriat ja lühikest põhjendust.

Kui ettepaneku esitaja pole ise kinnistu omanik või valdaja, on vaja lisada omaniku või valdaja kirjalik nõusolek konkursil osalemiseks.

Üleriigilist konkurssi "Eesti kaunis kodu" viib läbi Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ). Selle tulemusena tunnustatakse üksikisikuid, kogukondi ja organisatsioone nii piirkondade kui riigi tasandil. Konkursi patroon on Eesti Vabariigi President. Võru maakonna piirkondlikku konkurssi viib läbi SA Võrumaa Arenduskeskus, kellele iga Võru maakonna omavalitsus esitab oma nominendid.

Lähemalt saab lugeda: www.iluskodu.ee ja https://vorumaa.ee/haridus-kultuur/tunnustamine/eesti-kaunis-kodu/

Ette tänades

Krislyn Prants
Rõuge valla planeeringu- ja ehitusspetsialist