Nädal Rõuge vallas: 8.–14. märts 2021

Koroonaviiruse levik Eestis on ohtlikult kõrge. Vältimaks tervishoiusüsteemi üle koormamist palume kõigil inimestel järgida valitsuse kehtestatud piiranguid ja soovitusi ning käituda vastutustundlikult, vältides kontakte inimestega väljastpoolt oma lähikonda ning kandes avalikes kohtades maski.

Vabariigi valitsuse kehtestatud 6. märtsist kehtivad piirangud leiab SIIT.

Võru maakonna laiendatud kriisikomisjon kutsub kõiki järgima Terviseameti juhiseid ning aitama sellele kaasa, postitades sotsiaalmeediasse endast vastava sõnumiga videoid, lisainfo.

Esmaspäev, 8. märts

Kaunist naistepäeva kõigile!
Kutsume kõiki tähistama naistepäeva kodus oma perega, vältides igasuguseid kontakte väljaspool oma lähedaste ringi.

Ole liikluses ettevaatlik!
Poolelt teelt taevast tagasi pöördunud talv on muutnud olud kohati keeruliseks, teedel on libedust. Ilm võib võtta ettearvamatuid pöördeid, oodata on külmakraade ja lumesadu, see annab veel enam põhjust püsida pigem kodus, vältida ilma tungiva vajaduseta autosõitu ning teha jalutuskäike värskes õhus.

Sõida kaugosalusega Haanja maratonil!
Seda saab teha kuni 15. märtsini, registreerides oma sõidu hiljemalt 14. märtsil.

Kolmapäev, 10. märts

Kell 17.00       Rõuge vallavolikogu e-istung ja otseülekanne, lisainfo.

Neljapäev, 11. märts

Iganädalast ujumist Väimelas ei toimu, tervisekeskus on kuni uue hooaja alguseni suletud.

Reede, 12. märts

Kell 8–10       Raamatupidajate vastuvõtt Mõniste ja Varstu teenuskeskustes.

Tööpakkumised:

• Rõuge Noorsootöö Keskus pakub tööd Misso ja Ruusmäe piirkonna noorsootöötajale, lisainfo.

Sportimisvõimalused vallas:

• Kaugosalusega Haanja maratoni saab läbida kuni 15. märtsini, pannes end selleks eelnevalt kirja hiljemalt 14. märtsil, lisainfo.
  • Haanja suusarajad on sisse sõidetud ja kasutatavad; avatud on ka suusarent ja kohvik, lisainfo.
  • Metsavenna talu mäel saab nädalavahetustel ja riiklikel pühadel sõita tuubi ja kelguga. Mäepilet 10 eurot (kell 16−18 soodushind 5 eurot), lisainfo.
  • Rõuge jääväljakul on hooaeg selleks aastaks lõppenud. Kohtumiseni uuel talvel!

Muud teated ja eelinfo:

• Kuni 1. aprillini saab taotleda Rõuge valla mittetulundustegevuse toetust, lisainfo.
  • Kuni 1. aprillini on käimas hajaasustuse programm, mille toel saab välja ehitada veevärki ja kanalisatsiooni, teha korda koduõuest suurele teele viiva juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme, lisainfo.
  • Kuutsi raamatukogu on juhataja haigestumise tõttu suletud.
  • Seoses jätkuva kõrge koroonaviiruse leviku ohuga töötab Rõuge vallavalitsus suuremas osas kodukontoris. Enne vallamajja või teenuskeskusesse kohale minemist palume vajalikule ametnikule kindlasti ette helistada, võimalusel teenindame kodanikke telefoni ja e-posti teel. Kõigi vallavalitsuse töötajate kontaktid leiab valla kodulehelt.
  • Seoses valitsuse kehtestatud piirangutega on muuseumid ja külastuskohad suletud. Ära jäävad ka nädalalõpu jalutuskäigud Rogosi mõisas.
  • Käimas on Vana-Võromaa käsitöökonkurss „Mõtsa poolõ", millega kutsutakse inimesi looma metsast inspireeritud käsitöötooteid, lisainfo.
  • Võrumaa Arenduskeskus kutsub kõiki alustavaid ettevõtjaid baaskoolitusele. Registreerida saab kuni 15, märtsini, lisainfo.
  • Eestis levib ülinakkav lindude gripp, mille tõkestamiseks tuleb kõigil kodulindude pidajatel järgida kehtestatud nõudeid, lisainfo.