Nädal Rõuge vallas: 18.–24. jaanuar 2021

Kogu nädala käib Rõuge valla kaasava eelarve rahvahääletus. Tutvu ideedega SIIN ning kui oled vähemalt 16-aastane ja oled Rõuge valda registreeritud elanik, siis hääleta elektrooniliselt SIIN või piirkonnakeskustes, lisainfo.

Teisipäev, 19. jaanuar

Kell 15.00       Volikogu majanduskomisjoni e-koosolek, lisainfo.

Kolmapäev, 20. jaanuar

Kell 15.00       Volikogu arengu- ja ettevõtluskomisjoni e-koosolek, lisainfo.

Kell 16.00       Volikogu sotsiaal- ja tervisekomisjoni e-koosolek, lisainfo.

Neljapäev, 21. jaanuar

Kell 19.45       Väimela ujulas on Rõuge valla täiskasvanutele tasuta ujumiseks broneeritud kõik neli rada. NB! Ujumisbuss ei sõida, ujulasse saab ainult oma transpordiga.

Reede, 22. jaanuar

Kell 17.00       Õhtusöök ja kino! Film (algus kell 19) „Ema" (Hispaania 2019) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Laupäev, 23. jaanuar

Kell 10−19      Seoses võistlusautode treeningsõitudega võib esineda lühiajalisi liiklusseisakuid Hino-Sakudi teel, lisainfo.

Sportimisvõimalused vallas:

• Haanja suusarajad on sisse sõidetud ja kasutatavad; avatud on ka suusarent ja kohvik, lisainfo.
  • Rõuge jääväljak on avatud, vaba jää kõigile huvilistele E, K, N kell 16.30–20.00, L kell 14–16 ja P kell 12–16. Soovitame jälgida jooksvat infot.
  • Metsavenna talu Punkrimäel saab sobiva ilma korral sõita tuubi ja kelguga. Mäepilet 10 eurot (kell 16−18 soodushind 5 eurot), lisainfo.
  • Misso alevikus on 3-korruselise kortermaja taha sisse aetud suusarada.
  • Rõuges jääväljaku ja vallamaja vahel on sisse aetud nii vabatehnika kui klassikalise sõidu suusarajad.

Muud teated ja eelinfo:

• Rõuge jäätmejaam on sel nädalal suletud. Jäätmete vedaja vahetub, jäätmejaamas tehakse korrastustöid ja hooldust, vahetatakse välja konteinerid, lisainfo.
  • Valminud on Rõuge valla üldplaneeringu lähteseisukohad ja keskkonnamõju strateegilise hindamise väljatöötamise kavatsus. Nimetatud dokumentidega ja neile esitatud arvamustega saab tutvuda kodulehel.
  • Misso teenuskeskus asub remondi ajal ajutiselt Misso koolimajas, lisainfo.
  • Seoses jätkuva kõrge koroonaviiruse leviku ohuga töötab Rõuge vallavalitsus 50% ulatuses kodukontoris. Enne vallamajja või teenuskeskusesse kohale minemist palume vajalikule ametnikule kindlasti ette helistada, võimalusel teenindame kodanikke telefoni ja e-posti teel. Kõigi vallavalitsuse töötajate kontaktid leiab valla kodulehelt.
  • Rõuge vallavalitsus kogub kuni 28. jaanuarini infot vallas asuva eterniidi ja muude asbesti sisaldavate ehitusmaterjalide kohta, lisainfo.
  • Kuni 1. veebruarini saab esitada ideid viiendatele „Vunki mano!" loometalgutele, mis toimuvad 11.−13. märtsil Värskas, lisainfo.
  • Teisipäeval, 19. jaanuaril toimub veebis täitemenetluse infotund kõigile, kes ise võlgadesse sattunud, nende lähedastele ja ettevõtjatele, kellel selliste töölistega kokkupuuteid, lisainfo.
  • Võrumaa kutsehariduskeskuses alustab 1. veebruaril kutsevaliku õppegrupp kõigile noortele, kellel on õpingud üldharidus- või kutsekoolis pooleli jäänud ning kes ei tea täpselt, mis eriala või valdkond neile sobida võiks, lisainfo.
  • Seoses raskete ilmaoludega ning teenuseosutajate muutumisega piirkondades võib esineda viivitusi kohalike teede lumetõrjel. Vajadusel palume võtta ühendust valla teedespetsialisti või oma piirkonna haldusspetsialistiga, lisainfo.

Tööpakkumised:

• Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi personali- ja andmekaitsespetsialisti leidmiseks, lisainfo.
  • SA Võrumaa Arenduskeskus otsib heaolu meeskonda projektijuhti, lisainfo.
  • Andri-Peedo talu laiendab oma tegevust ning otsib andekat säravat kokka, köögiabi ja teenindajat, lisainfo.
  • Rõuge Koostöökeskus võtab konkursi korras tööle logopeedi, lisainfo.
  • Nopri talus pakutakse tööd lüpsilauda roboti operaatorile, ehitustöölisele, piimatehnoloogile ja juustu tükeldajale meiereis, lisainfo.

Muuseumid, näitused, külastuskohad:

• Mõniste talurahvamuuseum on avatud E−R kell 10−14, lisainfo.
  • Rogosi mõisa muuseum on avatud eelneval kokkuleppel, lisainfo.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud K–R kell 11.00–16.00, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on remondi tõttu suletud, lisainfo.

Kõiki Rõuge vallas toimuvaid üritusi saab jooksvalt jälgida Kultuurikava kalendris aadressil https://rouge.kovtp.ee/kultuurikava