Läheneb Rõuge valla ettevõtlustoetuse taotlemise voor

15.–31. augustini saab taas taotleda valla ettevõtlustoetust. Seda saavad teha Rõuge vallas registreeritud ja tegutsevad äriühingud, füüsilisest isikust ettevõtjad ning tegevust alustavad ettevõtjad, kellel on toetuse lepingu sõlmimise ajaks ettevõte registreeritud.

Toetatakse nii ettevõtlusega alustamist, tegevuse laiendamist, reorganiseerimist kui ka uue tegevusvaldkonna arendamist. Tingimuseks on, et toetusega tehtavad investeeringud tuleb suunata ettevõtluse arendamiseks Rõuge vallas. Ettevõtjal ei tohi olla maksuvõlga ega algatatud likvideerimis- ja pankrotimenetlust.

Valla poolt makstava ettevõtlustoetuse ülemmäär on 1 000 eurot ning maksimumsumma ulatuses saab toetust taotleda üks kord kolme eelarveaasta jooksul. Käesolevas voorus läheb jagamisele ligi 7 200 eurot.

Rõuge valla ettevõtlustoetuse taotlusi saab esitada 15.–31. augustini 2020.

Ootame digiallkirjastatud taotlusi vastaval taotlusvormil e-posti aadressile vald@rauge.ee või tooge taotlus tööpäevadel vallamaja kantseleisse.

Tähelepanu! Rõuge valla ettevõtlustoetuste määramise kord on muutunud.

Juhime tähelepanu järgmistele muudatustele:

• piiritleti projekti elluviimise aeg – projekti lõpptähtaeg võib olla kuni 12 kuud hilisem taotluse rahuldamise kuupäevast;
  • määratleti ettevõtlustoetuse kasutamise abikõlblikkuse periood, mis algab taotluse esitamisest ja kestab projekti lõpptähtajani. Projekti tegevuste läbiviimine enne toetuse määramise otsust, toimub taotleja vastutusel;
  • muudeti põllumajandustoodete esmatootmiseks antava vähese tähtsusega abi piirmäära. Põllumajandustoodete esmatootmiseks antava vähese tähtsusega abi piirmäära ühe ettevõtja kohta on tõstetud 25 000 euroni kolmeks järjestikuseks majandusaastaks
  • alates 2021. aastast saab ettevõtlustoetusi taotleda üks kord aastas, perioodil 14. veebruarist 1. märtsini.

Rõuge valla ettevõtlustoetuse määramise kord, taotlusvormid ning muud toetusega seotud blanketid on leitavad valla veebilehelt: https://rouge.kovtp.ee/ettevotlustoetus.

Lisainfo: ettevõtlus- ja projektispetsialist Anneli Piigli (516 9476, ettevotlus@rauge.ee)