« Tagasi

Politsei kutsub kõiki helkurikõnnile

 

Kodanikupäeval, 26. novembril korraldab politsei ühes maanteeameti ja abipolitseinikega kogu Eestis aktsiooni „Helkuriga sõbraks", millega teadvustatakse vajadust teha ennast pimedal ajal nähtavaks. Rõuge vallas toimub üritus Rõuge noortekeskuse ees.

Viis aastat tagasi Lõuna-Eestis helkurikõnnile elu sisse puhunud politsei- ja piirivalveameti politseikapteni Rainer Rahasepa sõnul on helkurikõnd igal aastal koondanud ja toob ka tänavu üle Eesti kokku külakogukonnad, sõprusringkonnad ning teised aktiivsed inimesed, kes on enda nähtavaks tegemisel teistelegi eeskujuks. Ühtlasi annavad inimesed helkurikõnnil osalemisega oma panuse sellele, et ka teised jalakäijad teeksid ennast nähtavaks. „Igal aastal satub liiklusõnnetustesse kümneid helkurita jalakäijaid, kellest osa paraku hukkub. Inimelu on aga liiga kallis hind ükskõik milliseks õppetunniks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema, end ja oma lähedasi helkiva elupäästjaga varustama ja teisigi abivajajaid nähtavaks tegema," ütles politseikapten.

Maanteeameti ennetustöö ekspert Darja Lukašenko-Tšistotin tõdeb, et suurem jagu eestimaalastest on tänaseks küll helkuriga sõbraks saanud, kuid siiski leidub hämaratel tänavatel liikumas inimesi, kes end mingil põhjusel särava valgusallikaga varustanud ei ole. Ta lisab, et ohutum ja stressivabam liiklus algab aga siiski eeskätt liiklejate enda käitumisest, nende omavahelisest suhtlusest, üksteise märkamisest ja arvestamisest. Enese nähtavaks tegemiseks leiab põnevaid võimalusi leheküljelt silmapaistev.mnt.ee.

Eestimaa linnades ja külades toimub helkurikõnd 26. novembri kell 18. Politseile, abipolitseinikele ja maanteeameti ekspertidele oodatakse appi kõiki noori ja vanemaid, kes hoolivad kodukandi liiklusturvalisusest ja soovivad teedel end ohtu seadvad „mustad tondid" särama panna. End aegsasti helkuriga varustanud eeskujulikke noori premeeritakse helkurikõnnil šokolaadimedaliga.

Rõuge vallas algab algatuse „Helkuriga sõbraks" helkurikõnd Rõuge noortekeskuse eest. Küsimuste korral palume ühendust võtta politseinikuga, kes teie soovitud piirkonnas ennetusüritust läbi viib: Hans Saarniit, hans.saarniit@politsei.ee.

helkuriga sõbraks ürituse kuulutus