Tunnustamise kord ja hindamiskriteeriumid

Rõuge valla tunnustuse avaldamise korra alusel tunnustatakse elutööpreemia, aukodaniku nimetusega ja aunimetusega „Rõuge valla täht". Tunnustuste eesmärk on väärtustada üksikisikuid, asutusi ning organisatsioone, kes on tööalase või ühiskondliku tegevusega andnud olulise panuse Rõuge valla inimeste elukvaliteedi parandamiseks, hariduse, kultuuri ja spordi edendamiseks ning aidanud kaasa valla tuntusele ja heale mainele.

Valla aunimetust „Rõuge valla täht" saab anda välja üheteistkümnes kategoorias: aasta kohaliku elu täht, aasta kultuurielu täht, aasta hariduselu täht, aasta külaelu täht, aasta keskkonnatäht, aasta sporditäht, aasta tähtettevõtja, aasta tõusev täht, aasta täheke, aasta seeniortäht ja aasta tähttegu. 

Elutööpreemia, aukodaniku ja aunimetuste kandidaate võivad esitada kõik asutused, ettevõtted, organisatsioonid ja üksikisikud ning tunnustused antakse üle Eesti vabariigi aastapäeva pidulikul vastuvõtul.

Tunnustuse avaldamise ettepanekuid oodatakse reeglina aasta lõpus, jälgige jooksvat infot. Ettepanekuid saab esitada e-kirja teel aadressile vald@rauge.ee või tavapostiga aadressil Ööbikuoru 4, Rõuge alevik, 66201.