Oluline info seoses ebaseaduslike piiriületajatega

 

Seoses praeguseks lõppenud jalgpalli maailmameistrivõistlustega viibib Vene föderatsiooni territooriumil suurel arvul kolmandate riikide kodanikke, kellest osa võib proovida ebaseaduslikult siseneda Eestisse.

Jalgpalli MMi fännipass (FAN ID), millega kolmandate riikide kodanikud tohivad kuni aasta lõpuni Venemaal viisavabalt viibida, ei anna neile õigust siseneda Eestisse. Schengeni viisaruumi sisenemiseks peab olema ka vastav viisa.

17. juuli seisuga on politsei- ja piirivalveamet tõkestanud piiripunktis üle neljakümne välismaalase piiriületuse, kes olid Venemaale saabunud jalgpalli MMi raames. Samuti on jalgpalli MMiga alust seostada vähemalt kümmet juulis kagupiiril tabatud ebaseaduslikku piiriületajat.

Mitmel korral on piirivalvurid ebaseaduslikud piiriületajad tabanud tänu kohalike elanike tähelepanelikkusele. Politsei- ja piirivalveamet palub isikutest, kelle käitumise ja välimuse põhjal võib oletada, et nad on saabunud Eestisse ebaseaduslikult piiri ületades, anda teada häirekeskusele lühinumbril 112.

 

Täname koostöö eest!

Politsei- ja piirivalveamet