Saabunud ettepanekud

Kuidas selgitatakse välja vallakodanike ühine soov?

 

Kuni 30. septembrini 2016.a koguti ettepanekuid, mida teha 5000 euroga, et meie kodukoht oleks ilus ja inimesed terved.

Ettepanek peab vastama järgmistele kriteeriumitele: kogukonna heaolu ja tervist; käegakatsutav ja ajas püsiv (ehitis, rajatis, objekt); 5000 euro eest teostatav; avalikus ruumis ja kõigile kättesaadav.

Ettepaneku juurde lisati lühikirjeldus ning võimalusel hinnanguline kalkulatsioon, et saaks hinnata selle vastavust kriteeriumitele. Saabunud ettepanekute vastavust kriteeriumitele hindas komisjon.

Alates 8.oktoobrist on võimalik tervisetundide sisestamisel päevikusse valida endale kõige meelepärasem objekt, mille poolt oma kogutud tervisetunnid anda. 20 000 tervisetunni täitumisel enim tunde kogunud objekt osutub valituks ning seda asutakse teostama.

 

 

SAABUNUD ETTEPANEKUD:

 

Takistusrada ala-Rõugesse

Kui ei ole just rannahooaeg, siis on inimesi (eriti täiskasvanuid) õues vaba aega veetmas vähe. Takistusrada aitab valla keskuse muuta atraktiivsemaks paigaks. Lihtsate vahenditega ja nutikalt kombineeritud elementidega takistusrada pakub nii noortele kui täisksvanutele tegevust ühises avalikus ruumis. Sellest on abi nii noorte meestehakatiste füüsilise arendamisel ja ka vanade jõuvarude parandamisel. Takistusrada võiks olla Suurjärve kaldal,Tinnardi oja ääres ning koosneda erinevatest osavust, tasakaalu ja jõudu vajavatest lihtsatest atraktsioonidest. Näiteks lõuatõmbe kang, labürint, köitest püramiid, oja ületamiseks Tarzani köis, poom jms. Täpne lahendus on vaja välja töötada koos spetsialistidega, et see vastaks kõikidele nõuetele (ohutus, kaitsevöönd ...).

Inspiratsiooniks:

http://eensoo.com/photos/Poomid,%20takistusrajad/takistusrada6.jpg

http://eensoo.com/photos/Poomid,%20takistusrajad/takistusrada7.jpg

http://www.tervisesport.ee/sites/default/files/tegevused/img_0335-38_1.jpg

http://static2.visitestonia.com/images/2942336/-1_-1_false_false_06cc3da9f14a9184add9ef13d622f800.jpg

Ettepaneku esitaja Margus Sikk


Kiigud aktiivsetesse küladesse

Kellele meist ei meeldiks kiikuda? See on lõbus ja mänguline tegevus, mis arendab nii füüsilist aktiivsust, ruumilist taju kui ka tasakaalu. Kiikumise võlu hindasid kõrgelt ka meie esivanemad, kes ehitasid külakiike. Ettepanek on püstitada Rõuge valla aktiivsetesse kogukonna keskustesse kiiged, mis võimaldaks erinevatel eagruppidel nautida kiikumist ja sellest kaasnevat rõõmu. Lapsed koos vanematega kiikuma! Kiikede asukohad selguvad tervisetundide kogumises osalemise aktiivusese järgi. Pingerida koostatakse külavanemate piirkondade kaupa seal elavate inimeste poolt kogutud tervisetundide järgi. Külad, kus ei ole külavanemat valitud, osalevad üksikuna.

Pilte huvitavatest kiikedes: http://cdn.gametime.com/images/uploads/products/Expression-Swing-2-model.jpg

http://previews.123rf.com/images/mcininch/mcininch1301/mcininch130100029/17148007-A-preschool-brother-and-sister-playing-on-an-old-wooden-antique-2-person-pump-swing-together-The-gir-Stock-Photo.jpg

http://www.inkfreenews.com/wp-content/uploads/2016/08/lucerne3-800x533.jpg

Ettepaneku esitaja Maris Mälzer


Kurekõnni rada ja kätevann Ööbikuorgu

 

Kneippi teooria on üks terviklikumaid ja samas ka lihtsamaid inimese tervise käsitlusi, mille üks tähtsaim osa on vesi. Vahelduvad leebed ja tugevad ärritusted karastavad ning suureneb organismi vastupanuvõime. Sooja ja külma vee vaheldumine mõjutab vereringet ja soodustab seeläbi ainevahetust, samuti puhastab jääkainetest. Kneippi vee-ja loodusravi on suunatud nii terviseprobleemide ennetamiseks kui looduslikuks taastusraviks. Rõuges on olemas allikad, puhas loodus ja veekogud, mida ujumishooaja väliselt vähe kasutatakse. Kneippi külma vee kurekõnnirada ja kätevann on positiivse mõjuga südamevereringe, migreeni, astma, osteoporoosi, bronhiidi, unetuse probleemide korral. Mõlemad atraktsioonid sobivad hästi kõigile vanusegruppidele ja ei vaja eelnevat treenitust ega ettevalmistust.

Pilte Kneppi aedadest maailmas: https://www.kristberg.at/system/html/man-water-running-1707da79.jpg

https://www.kristberg.at/system/html/kneipp-kristberg-children-33d751d3.jpg

https://giselleroeder.com/2015/10/20/part-3-the-water-doctor/


Ettepaneku esitaja Britt Vahter

 

Discgolfi rada Rõuge parki

Discgolf on populaarne ja kõigile jõukohane harrastus, mida saab mängida nii üksi kui seltskonnaga. Rõuge avar loodus loob suurepärase võimaluse tegeleda discgolfiga. Rada ja korvide hulka saab reguleerida vastavalt eelarve mahule. Raja loomist võiks alustada Rõuge pargist ning tulevikus saab seda "kasvatada" järjest kaugemale ja rajada uusi mängupaiku.

Discgolf:

http://www.kylauudis.ee/wp-content/uploads/disc-golf.jpg

http://static1.visitestonia.com/images/886289/-1_-1_false_false_4684fe39927d438d324d2ddf56f43713.jpg

http://www.360.ee/images/stories/sisujpg/discgolf/discgolf-roosta-puhkekylas.jpg

Ettepaneku esitaja Terje Raju