Hooldekodu

Aadress: Sänna mnt 4, Rõuge alevik
Võrumaa 66201

 

Rõuge Hooldekodu on Rõuge Vallavalitsuse poolt 1995. aastal asutatud 27 voodikohaga üldhooldekodu ajutiseks või alaliseks elamiseks eakatele ja puudega isikutele, kes ei tule iseseisva elamisega toime. Hooldekodu asub kahekorruselises majas Rõuge alevikus Haanja Looduspargi territooriumil 16 km kaugusel Võrust.
Toad on ühe-, kahe- ja kolmekohalised. Üldkasutuses on söögisaal, puhkenurgad ajalehtede-, ajakirjade-, raamatute- ja televiisoriga, saun. Toiduvalmistamine ja pesupesemine toimub hooldekodus.
Hoolealustega tegeleb pikaajaliste töökogemustega 8-liikmeline hooldusnaiskond. Õendusabi on tagatud koduõendusteenustega.
Ratastooliga ja liikumispuudega hoolealusele on treppidel liikumiseks trepironija. Hooldekoduga ühes hoones paiknevad perearstikeskus, hambaravi ja apteek. See tagab kiire esmase arstiabi kättesaadavuse.
Hooldekoduga samas majas töötavad veel massöör, juuksur ja maniküür-pediküür, seega ka need teenused on soovi korral kergesti kättesaadavad.
Regulaarselt külastab hooldekodu Rõuge Maarja koguduse õpetaja. Tähtpäevadel käivad esinemas lasteaialapsed ja isetegevuslased.

 

Hooldekodu põhimäärus

 

Hooldekodu juhataja
Siiri Kuus
tel +372 785 9366
e-post: hooldekodu@rauge.ee
vastuvõtt tööpäevadel 9.00-11.00